KALDERA 2005 yılında dünya doğal taş piyasasındaki potansiyeli fark eden 4 ortak tarafından kurulmuştur. Kuruluşunun ilk yıllarındaki faaliyet konusu daha çok doğal taştan mozaik ve fayans üretim odaklıydı. Sonraları ortakların ilgileri doğaltaş, cam, alüminyum, ahşap, çelik, plastik, kompozit gibi malzemeleri her tür kütük ve plakadan işleyebilen makina yapımı için yeni teknolojiler geliştirmeye kaymaya başladı ve bu geliştirilen makinalarla yurtiçi ve yurtdışı için dekoratif işlemeler yapılmaya başlanmıştır.

KALDERA yüksek kaliteli çoklu eksenli CNC makinaları üretmektedir. Teknolojik kontrolü mümkün kılabilmek için tüm mekanik, elektronik ve yazılım tasarımları kendi bünyesinde geliştirilmektedir. Aynı zamanda, KALDERA, cilalı, fırçalı  (deri hissi veren) veya eskitme gibi farklı yüzey bitiş avantajları sunarak hem yüzey kaplama (yer, duvar) ve mobilya sektörü için dekoratif ürün kesimleriyle hem de ağır sanayi için kalıp ve yedek parça üretimleriyle hizmet de vermektedir.

KALDERA tam kapsamlı müşteri hizmeti demektir. Müşterilerimize nitelikli satış öncesi tavsiyeler, hızlı montaj ve başlangıç servisleri, makinaların optimum düzeyde çalışabilmesi için operatörlere eksiksiz eğitim vermekteyiz ve ayrıca mükemmel satış sonrası destek, yerinde hizmet ve "on-line" problem çözümü sunduğumuz hizmet paketini tamamlamaktadır.